Кошик

Як вибрати хороший кондиціонер?

Основні принципи підбору побутових кондиціонерів

Розбираючись із питанням, як вибрати кондиціонер, важливо пам'ятати, що від цього залежатиме його продуктивність, експлуатаційний термін та мікроклімат у будинку. Потрібно враховувати абсолютно все: починаючи від кількості людей у ​​житлових приміщеннях, блоків (мультиспліт і спліт системи) і закінчуючи габаритами площі, що обслуговується.

Різновиди внутрішніх блоків

З урахуванням певного розташування внутрішнього блоку недорогий кондиціонер в Україні може бути кількох видів:

  • Віконний кондиціонер на холод і тепло, що вбудовується у віконний отвір. З переваг відзначають невисоку вартість та простий спосіб монтажу, проте недоліків набагато більше: порушення теплоізоляції вікна, шум, загородження віконного простору.
  • Мобільні моделі – це спліт-системи або моноблочні системи. Їх можна встановлювати у будь-яких приміщеннях, переміщати з однієї кімнати до іншої.
  • Настінні мультиспліт або спліт-системи – популярний варіант для дому та квартири, широкий модельний ряд допоможе підібрати ідеальне рішення.
  • Стельові підлоги – це відповідні моделі для кімнат зі складним плануванням, коли немає можливості встановити кондиціонер у занадто тонкі стіни. Вибираючи дорожчу надійну кліматичну техніку, вдасться придбати моделі, що розподіляють потоки повітря одразу на 4 сторони.

Вся техніка має одну загальну перевагу – привабливий зовнішній вигляд. Такі популярні компанії-виробники, як Leberg, EWT та Neoclima звертають граничну увагу на дизайн своєї продукції.

Інверторна кліматична техніка

Інверторний кондиціонер відноситься до категорії складнішої сучасної кліматичної техніки. Принцип роботи такого пристрою має такий вигляд:

  • Потужний компресор кондиціонера з іонізатором спочатку працює на максимально високих режимах, прагнучи досягти заданої температури в приміщенні.
  • Після цього техніка поступово знижує потужність, але не відключається повністю – компресор продовжує функціонувати на мінімальних обертах.

Такий кондиціонер на холод і тепло вважається економним рішенням для будинку, квартири, за винятком можливих температурних перепадів. В результаті в приміщенні завжди зберігається оптимальний мікроклімат з урахуванням погоди за вікном.

Обслуговувана площа

Перш ніж купити спліт систему, потрібно врахувати її робочу площу. Подана величина вказує на площу приміщення, яку кондиціонер може обробити, не втрачаючи продуктивність. Для побутових моделей така площа варіюється від 10 до 100 м2 максимум.

Однак для розрахунку потрібно не лише враховувати, що на кожні 10 м2 потрібно 1 кВт потужності, а й також звернути увагу на:

  • товщину стін, покрівлі;
  • площа скління;
  • кількість мешканців у будинку;
  • тепло від електроприладів.

Рекомендується підбирати недорогий кондиціонер в Україні з урахуванням оптимальних запасів.

Потужність кліматичної техніки

Для того, щоб зрозуміти, як вибрати кондиціонер, потрібно визначитися з потужністю кліматичної техніки:

  • Робота на охолодження. Наприклад, для охолодження повітря в кімнаті 10 м2 при висоті стель не більше 2,8-3 м потрібно 1 кВт.
  • Робота на обігрів. Ця величина в 3-4 рази більша за споживану потужність техніки. Для кімнат 20 м2 такі показники можуть змінюватись від 1400 до 2100 Вт.

Інверторний кондиціонер працює інакше: виробник вказує діапазон потужності, в якому може функціонувати техніка. Чим більший діапазон, тим якісніша техніка підтримує вказаний температурний режим.

Рівень шуму

Вибираючи надійну кліматичну техніку, важливо врахувати максимальний рівень шуму роботи на різних режимах. Для побутових моделей оптимальний рівень шуму для внутрішнього блоку – це 26-36 дБ, а для зовнішнього – 38-54 дБ.

Щоб визначитися з тим, який кондиціонер вибрати за рівнем акустичного комфорту, приклад для порівняння:

  • Рівень шуму від шепоту в приміщенні варіюється від 30-35 дБ.
  • Для розмови – це 35-45 дБ.
  • Рівень вуличного шуму – 50-70 дБ.

Також покупці можуть ознайомитися з великим асортиментом напівпромислових та промислових моделей від різних компаній виробників.

Як вибрати хороший кондиціонер?

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре