Термостати і програматори для опалювальних котлів
Для налагодженої роботи опалення та водопостачання необхідно автоматичне терморегулювання. Для того щоб був контроль витрат енергоносіїв використовується контрольно-регулююча апаратура, яка здатна запропонувати багато переваг. Термостати і програматори набувають для збільшення комфорту і одночасно для економії палива.
Терморегулювання
- Якщо приміщення до 60 м2, терморегуляція виконується по температурі теплоносія. На жаль, кімнатні термостати можливі до установки тільки на свіжі моделі котлів. Використання термостата має на увазі зупинку або пуск газового пальника за сигналами з датчика. Для цього на панелі котла виставляється потрібний діапазон температури.
- При площах від 60 до 350 м2 за орієнтир береться температура повітря в приміщенні. На ринку широко представлені сучасні моделі котлів, в яких кімнатний термостат присутній в базовій комплектації. Це перевага, але можливо придбати кімнатний термостат і окремо, скоріш за все, він буде наділений додатковими функціями. Грамотно спроектоване опалення з їх застосуванням, дає економію в до 30% на енергоносії.
- При площі більше 350 м2 використовується спосіб терморегуляції по тепловтратах. Для вирішення такого завдання, необхідна погодозалежна автоматика, це допоможе заповнити теплові втрати приміщення. При такій схемі робота котла залежить від температури на вулиці, яку фіксує спеціальний датчик.
Програматори до котла здатні дати ще більший рівень економії. Завдяки даній апаратурі, задається графік роботи опалювального котла погодинно, крім того програмувати можна на тиждень. Тижневі програматори здатні проявити себе в повній мірі в сім'ях, де в розпорядку дня мешканців щодня присутні інтервали часу, коли Дорослі на роботі, а діти в навчальних закладах. Для цих періодів на програматорі виставляють нижню межу підтримуваного температурного діапазону, що має на увазі рідкісні включення котла і завдяки цьому економиться газ.